Blog

Świetlistymi istotami jesteśmy, nie surową materią

Świetlistymi istotami jesteśmy, nie surową materią

„Świetlistymi istotami jesteśmy, nie surową materią”.
mistrz Yoda

Czy nasze emocje i myśli wpływają na rzeczywistość?
Czy rzeczywiście mamy „Moc” i możemy wpływać na materię, której struktura wydaje się stała i niezmienna?
Masaru Emoto, japoński badacz i pisarz badał wpływ emocji na cząsteczki wody.
Zamrażał je i umieszczał pod mikroskopem a następnie przemawiał do nich za pomocą słów i krótkich fraz, zawierających ładunek emocjonalny (”jesteś piękna”, „brzydzę się tobą”, „kocham cię”) i obserwował, czy wypowiadane słowa miały wpływ na krystalizację cząsteczek.
Pod wpływem słów wyrażających akceptację i aprobatę, woda zastygała przybierając regularną, symetryczną strukturę, natomiast kiedy poddawana krytyce przybierała brzydkie, nieregularne kształty.
Badacz zastępował wypowiadane słowa karteczkami, które naklejał na pojemniki z wodą. Efekt był taki sam, jak w przypadku słów wypowiadanych na głos.
Sprawdzał również jaki wpływ na cząsteczki wody ma muzyka. Pod wpływem utworów Bacha i Mozarta cząsteczki wody formowały się w piękne kryształy, natomiast muzyka heavy metalowa niekorzystnie wpływała na ich strukturę.
Eksperymenty Emoto powtarzali ludzie na całym świecie, między innymi stosunkowo łatwe do wykonania doświadczenie z ryżem.
Ugotowany ryż wkładano do dwóch słoików. Ryż z pierwszego słoika był afirmowany, poprzez wypowiadanie do niego ciepłych, serdecznych słów i kierowanie w jego kierunku pozytywnych myśli, natomiast do ryżu z drugiego słoika kierowano krytyczne lub wulgarne słowa.
Po dwóch tygodniach można było zaobserwować, że „kochany” ryż był biały i zachowywał lekką konsystencję, natomiast ryż „nienawidzony” pokrywał się ciemną, mętna cieczą a po otwarciu słoika wydzielał nieprzyjemny zapach.

W zamkniętej strefie w okolicy Czarnobyla nadal mieszkają ludzie (początkowo zostali przesiedleni ale postanowili wrócić do swoich domów)
Czytałam, że staruszki odmawiają nad pożywieniem modlitwę, nad wodą wykonują znak krzyża, wierząc, że w ten sposób uzdrawiają spożywany pokarm.

„Wiejska filozofia” coraz częściej jest spójna z naukowymi eksperymentami i kwantowymi teoriami głoszonymi przez fizyków teoretycznych.

Czy jesteśmy tylko biernymi obserwatorami świata czy potężnymi istotami obdarzonymi wielka mocą kreacji?
Od tego jak odpowiemy sobie na to pytanie zależy bardzo wiele, to czy będziemy postrzegać siebie jako ofiary okoliczności czy uczestników w cudownej przygodzie zwanej życiem.

Podobne posty