Blog

Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie

Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie

„Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”. – Heraklit

Aby zmienić sytuację, trzeba najpierw zmienić wzorzec myślowy. Kiedy trzymamy się dawnego wzorca, nie będziemy szukać nowych rozwiązań.

Kiedy John powie: : „ tego się nie da zrobić’, nie oznacza to rzecz jasna, że faktycznie nie da się tego wykonać, tylko że John nie ma pomysłu na to w jako sposób mógłby zmienić sytuację.  Trudno w oparciu o stary przepis, stworzyć nowy model rzeczywistości. Jeśli komuś trudno zejść z ubitego szlaku ścieżek myślowych, które udeptuje codziennie , może spróbować wyobrazić sobie , że jakaś inna jego wersja  żyje w innej, poszerzonej rzeczywistości.

Łatwiej jest tworzyć i szukać nowych pomysłów w atmosferze zabawy. Wiedzą o tym managerowie wielkich firm, zatrudniający pracowników, których zadaniem jest szukanie kreatywnych rozwiązań, dlatego urządzają w nich pomieszczenia,  przypominające mini place zabaw dla dzieci.

Może my również powinniśmy stworzyć sobie w swoim domu, albo we własnym umyśle „pokój zabaw”, w którym można by „przymierzać” różne pomysły tak, jak mierzy się kapelusze? W ramach gimnastyki umysłowej wyobrazić sobie kilka „niemożliwych” rzeczy, które mogłyby być naszym udziałem? Życie jest krótkie, kruche i ulotne, więc  zamiast niestanie się zamartwiać, równie dobrze można się nim cieszyć i bawić się kreacją, która niemożliwe może zamienić w realne i rzeczywiste ☺

Podobne posty